مجموعه مقالات ، اخبار، مصاحبه،
گزارش فساد اداری درایران سیاسی است
نوشته شده توسط حميدرضاصيدمحمدي در ساعت 9:35
به دنبال انتشار گزارش سازمان موسوم به سازمان بین‌المللی شفافیت که در آن ایران از بین 180 کشور جهان در رتبه 168نظام‌های اداری فاسد قرار گرفته بود، روزنامه‌های مخالف دولت با ذوق‌زدگی به انعکاس خام این گزارش پرداختند و از آن دستاویزی برای هجمه به دولت دکتر احمدی‌نژاد ساختند. گزارش این سازمان روز پنجشنبه در روزنامه‌های منتقد دولت همچون همشهری، جمهوری‌اسلامی، اطلاعات، اعتماد، قدس، جهان‌صنعت، مردم‌سالاری و آفتاب‌یزد با آب و تاب منتشر شد. روزنامه اعتماد هم این گزارش را دستاویزی برای هجمه به رئیس‌جمهور قرار داد و در تحلیل بلندبالایی نوشت:‌ «جایگاه ایران در زمانی که محمود احمدی نژاد به ساختار قدرت راه یافت بر اساس گزارش سازمان شفافیت بین المللی 88 بود... نمره ایران از 9/2 در سال 2005 (سال شروع به کار احمدی نژاد) به 8/1 در سال 2009 کاهش یافت. در واقع نمره ایران در چهار سال مدیریت احمدی نژاد به رغم تمامی شعارهای مبارزه با فساد و افشای مافیا با 1/1 نمره کاهش یافته است. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت در ایران هم فقر در چهار سال گذشته گسترش یافته و هم فساد افزایش داشته است. کاهش نمره و رتبه ایران در جدول سازمان بین المللی شفافیت از زمان شروع به کار دولتی که در شعار مقابله با قله های ثروت را هدف قرار داده بود کاملاً محسوس و قابل ملاحظه بود. در سال 2006 ایران با امتیاز 7/2 از رتبه 88 به رتبه 105 سقوط کرد.»
بر خلاف این تحلیل‌های غیرمنصفانه، دیروز رئیس سازمان بازرسی کل کشور قرار دادن کشورمان در رتبه 168 نظام‌های اداری فاسد جهان از سوی سازمان بین المللی ‌شفافیت را ظالمانه و ناصحیح خواند.
حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی گفت: این سازمان چندی قبل آماری و گزارشی از وضعیت نظام‌های فاسد اداری 180 کشور جهان را منتشرکرد و ایران را در میان نظام‌های اداری در میان این کشورهای در رتبه 168 قرار داد. وی افزود: این رتبه‌ای که به ما دادند کاملا ظالمانه، ناصحیح، جانبدارانه و کاملا سیاسی است ودر چند روز اخیر هم به مقامات این سازمان اعتراض کردیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه اطلاعات داده شده از نظام اداری ایران به سازمان شفافیت، استناد به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: فاصله واقعی ایران در نظام سلامت اداری بسیار کمتر از آمار انتشار یافته آنان است.
به گزارش اکونیوز، پورمحمدی اضافه کرد: ما از مسئولان این سازمان خواسته‌ایم که شما اطلاعاتی از نظام اداری کشورمان می‌خواهید از ما بگیرید تا با دقت و صحت کامل در اختیارتان قرار دهیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ، اشکال عمده در این بخش را تعلل برخی ادارات در ایران در ارائه آمار واطلاعات دقیق از وضعیتشان بیان و تصریح کرد: متاسفانه ادارات در کشور ما، آمار و اطلاعات دقیقی را ارائه نمی‌کنند و خود ما هم که می‌خواهیم آمار بگیریم متاسفانه با تعلل مواجه هستیم.حجت‌الاسلام پورمحمدی اضافه کرد: از برخی از ادارات انتظار داریم تا زودتر آمار و اطلاعات را در اختیار ما قرار دهند.
وی تاکید کرد: در هر صورت باید اصلاحاتی در نظام اداری کشور ایجاد شود.رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: باید فشار بیاوریم و در این بخش با تبلیغات گسترده و پیگیری از مراجع دیپلماسی، جایگاه ناحقی را که به ما دادند اصلاح خواهیم کرد.
مرتبط:
سقوط 27 پله‌اي ايران از لحاظ فساد اداري
دنبلك:http://www.econews.ir/fa/NewsContent-id_116529.aspx


:: موضوعات مرتبط: مصاحبه، رشوه خواري، بد اخلاقي اداري، اختلاس

عاشقانه قالب وبلاگ

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید